VIDEO/ VAR e bën baltë! Palace shënon me penallti, Van de Beek debuton me gol

schedule20:01 - 19 Shtator, 2020

schedule 20:01 - 19 Shtator, 2020

Takimi mes Manchester United dhe Crystal Palace po shndërrohet në një sfidë me shumë polemika. Miqtë dyfishuan me anë të Ëilfried Zaha, i cili shënoi me penallti. Fillimisht, këtë penallti e gjuajti Ayeë, i cili e humbi.

Por pas dy minutash dhe një konsultimi sërish me VAR, penalltia përsëritet, për shkak se De Gea kishte lënë vijën fatale. Topin në duar e merr Zaha, i cili tregohet i saktë.

Por pak minuta më vonë, United arriti të shkurtojë diferencat, me Donny Van de Beek. Mesfushori holandez debuton me gol për “Djajtë e Kuq”, të cilët kanë dhe 10 minuta kohë për të shmangur humbjen./abcnews.al