VIDEO/ Spanjë “e mallkuar”, Morata s’di të shënojë as me penallti! Super Dubravka

schedule18:15 - 23 Qershor, 2021

schedule 18:15 - 23 Qershor, 2021

Spanja po vuan për të shënuar në Euro 2020. Sot shpërdoroi penalltinë e dytë radhazi pas asaj ndaj Polonisë. Kombëtarja iberike po luan me Sllovakinë, sfidë që duhet fituar me çdo kusht.

Vetëm një gol Kualifikimi kërkon tre pikë dhe Spanja kishte një shans të artë në minutën e 12-të. Ekzekutimin nga pika e bardhë e mori përsipër Alvaro Morata këtë radhë.

Asnjë ndryshim, sërish topin nuk preku rrjetën. Pritje e shkëlqyer e Martin Dubravka, portierit të Newcastle, i cili mban në lojë Sllovakinë, që me këtë rezultat është e kualifikuar. /abcnews.al