VIDEO/ “Shërohu shpejt”, Kulla e Pishtarit në Doha ndizet për Pele dhe 100 drone formojnë fanellën e tij

schedule20:02 - 3 Dhjetor, 2022

schedule 20:02 - 3 Dhjetor, 2022

Me rastin e Kupës së Botës në Katar, në Doha, FIFA dëshiron të uronte të madhin Pele me 100 drone të cilët kanë formuar në qiell fanelën e legjendës braziliane.

Gjithashtu, Kulla e Pishtarit në Doha, ka ndezur dritat duke formuar figurën e tij dhe me mesazhin “Shërohu shpejt Pele”.

Legjenda e Brazilit është i shtruar në spital në gjendje jo të mirë shëndetësore, ku mjekët i kanë ndërprerë kimioterapinë për shkak se nuk e përballonte dot trupi i tij./ h.ll/abcnews.al