VIDEO/ Rrëzimi i Leganes, tifozët japin leksion se si mbështetet ekipi i zemrës

schedule10:18 - 20 Korrik, 2020

schedule 10:18 - 20 Korrik, 2020

Dje u zhvillua java e fundit e kampionatit spanjoll dhe Leganes u rrëzua nga kategoria. Skuadra e vogël spanjolle, që u ngjit për herë të parë në histori në La Liga në vitin 2016, nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 kundër kampionëve të Real Madrid.

Edhe pse “Los Blancos” nuk ishin të motivuar, vendasit humbën shumë raste dhe nuk ia dolën të marrin tre pikët që do i shpëtonin. Leganes u rikthye pas katër viteve në Segunda Division, diçka që trishtoi tifozët.

Gjithsesi, këta të fundit e ruajtën krenarinë e tyre dhe i rezervuan skuadrës së zemrës një pritje fantastike në fund të sfidës kundër ekipit të Zidane. “Jeni gjëja më e rëndësishme që kemi për t’u rikthyer sërish në La Liga. Me gjithë zemër, faleminderit“, iu drejtua atyre klubi iberik tifozëve në postimin e bërë në “Twitter”. /abcnews.al