VIDEO/ Roma gabon në pjesën e parë, penalltia e Dessers “lumturon” Cremonesen

schedule22:01 - 1 Shkurt, 2023

schedule 22:01 - 1 Shkurt, 2023

Ka përfunduar me rezultatin 0 me 1 pjesa e parë mes Romes dhe Cremoneses, ndeshje e kjo e vlefshme për 1 biletë gjysmë-finaleje, të kupës së Italisë, ku raundin tjetër fituesin e pret Fiorentina.

Një gafë në mbrojtjen “verdhekuqe” në minutën e 27’-të bëri që arbitri Fabbri të akordonte një penallti për miqtë dhe nga pika e bardhë Dessers nuk gabon, duke gëzuar kështu jo pak shokët e tij të skuadrës.  /i.m /abcnews.al

SHIKONI GOLIN: