VIDEO/ Rol i çuditshëm dhe asist në kupë, shpërthen Armando Sadiku

schedule16:59 - 14 Janar, 2021

schedule 16:59 - 14 Janar, 2021

Erzurumspor po luan në transfertë kundër Alanyaspor dhe synon të kualifikohet në çerekfinalet e kupës së Turqisë. Protagonist në këtë përballje është edhe Armando Sadiku.

Sulmuesi i kombëtares shqiptar, i vendosur si fantazist në fushë, ka asistuar në golin që ka shënuar skuadra e tij me anë të Karakullukcu në minutën e shtatë.

Sadiku asistoi për shokun e skuadrës, i cili nga brenda zonës e ccoi në rrjetë topin. Pak minuta më pas vendasit barazuan me Babacar, ish-sulmuesin e Fiorentinës në Serie A. Caulker përmbysi gjithçka në minutën e 25-të. /abcnews.al