VIDEO/ Rashani dhe Zeneli protagonistë në Ligue 1, gjejnë rrugën e rrjetës

schedule15:40 - 8 Maj, 2022

schedule 15:40 - 8 Maj, 2022

Elbasan Rashani dhe Arbër Zeneli po vazhdojnë me paraqitjet pozitive të tyre në Ligue 1, pasi në ndeshjet e ditës së sotme kanë gjetur rrugën e rrjetës, duke iu dhënë avantazhin skuadrave të tyre, përkatësisht Clermont dhe Reims.

Rashani nisi titullarë ndeshjen mes Clermont dhe Montpellier, teksa i kanë mjaftuar vetëm 4 minuta për të çuar shifrat 1-0.

Por vushtrriasi ishte i pafat, pasi zgjati muskulin e këmbës së djathtë dhe vetëm pas 10 minutave lojë u zëvendësua. Për Rashanin goli ndaj Montpellier ishte i teti këtë edicion në Ligue 1, derisa ka edhe tre asistime.

Ndërsa Zenelit i janë dashur 28 minuta për të gjetur rrugën e rrjetës në sfidën që Reims po zhvillon ndaj Lens.

/f.a/abcnews.al