VIDEO/ “Qyteti i Artë”, Donnarumma dhe Messi prezantojnë trofetë në Parc des Princes

schedule08:41 - 2 Dhjetor, 2021

schedule 08:41 - 2 Dhjetor, 2021

Ashtu sic ishte paralajmëruar, dy yjet e PSG të cilët fituan dy çmime të rëndësishme ditën e hënë, Donnarumma trofeun “Yashin” dhe Leo Messi “Topin e Artë” të 7-të, i prezantuan ato në Parc des Princes para ndeshjes me Nice.

PSG për herë të parë më histori ka dy lojtarë në ekipin e saj që vlerësohen me këto çmime të rëndësishme edhe pse të dy triumfuan për përformancën që kanë bërë me ish-ekipet e tyre dhe kombëtaret.

Mes spektaklit të tifozëve dhe fishekzjarreve, skuadra parisiene u krenua duke e quajtur Parisin “Qyteti i Artë”. /abcnews.al