VIDEO | Pritje e pabesueshme e Romero, Rooney i pafat kundër United

schedule13:35 - 6 Mars, 2020

schedule 13:35 - 6 Mars, 2020

Wayne Rooney luajti mbrëmë kundër Manchester United, klubit ku u shndërrua në një legjendë. Sulmuesi anglez është golashënuesi më i mirë në historinë e “Djajve të Kuq” dhe dje ishte shumë pranë golit kundër tyre.

Kapiteni i Derby County gjuan me mjeshtëri një goditje dënimi dhe topi ishte i destinuar për të tundur rrjetën, duke iu drejtuar trekëndëshit të portës. Por portieri Sergio Romero, fluturon dhe e ndal tentativën e anglezit. Djali i Rooney në tribunë, nuk iu beson syve…/abcnews.al