VIDEO/ Portugalia turpëron Zvicrën, luzitanët në çerekfinale

schedule21:53 - 6 Dhjetor, 2022

schedule 21:53 - 6 Dhjetor, 2022

Një Portugali e frikshme u shfaq ndaj Zvicrës duke e shkaterruar 6-1

Luzitanët kanë siguruar çerfekfinalen, dhe tani do të përballen me Marokun.

Ka qënë një ndeshje e lehtë për të besuarit e Ferando Santos të cilët zhbllokuan sfidën me Ramos, ndërsa shënoi dhe Pepe duke mbyllur pjesën e parë me avantazhin e dyfishtë.

E dyta nisi po si e para. Portugalia shënoi dhe dy gola të tjerë për 4 minuta sërish Ramaos dhe Guerrero. Zvicra reagoi dhe gjeti golin e vetëm me Akanji.

Por për Ramos ishte mbrëmja e tij duke realizuar hat-trick. Sulmuesi i Benficës realizoi golin e 5, ndërsa i 6 u realizua nga Leao.

Vlen të theksohet se Ronaldo e nisi sfidën nga stoli duke hyrë në fushë vetëm në minutën e 73. /G.D abcnews.al/

67′ 5 – 1 Gonçalo Ramos

58′ 4 – 1 Manuel Akanji

4 – 0 Raphael Guerreiro

51′ 3 – 0 Gonçalo Ramos

33′ 2 – 0 Pepe

17′ 1 – 0 Gonçalo Ramos