VIDEO/ Policia “blindon” rrugët e Sarandës, zbret në tokë shoferët

schedule19:15 - 14 Janar, 2022

schedule 19:15 - 14 Janar, 2022

Policia është duke zhvilluar një aksion në Sarandë, ndërsa ka ngritur postblloqe për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që janë të armatosur.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se forca të shumta policie dhe të FNSH kanë blinduar rrugët duke kryer kontrolle të rrepta edhe në makina për persona të dyshimtë.

Ky aksion po zhvillohet në kuadër të ruajtjes së sigurisë dhe rendit. Nuk dihet ende nëse ka ndonjë person të arrestuar deri më tani pasi kontrollet vijojnë. Policia ka ngritur shumë postblloqe në pikat hyrëse dhe dalëse të qytetit. /abcnews.al