VIDEO/ “Poker” në transfertë, PSG nuk përmbahet kundër Dijon

schedule18:56 - 27 Shkurt, 2021

schedule 18:56 - 27 Shkurt, 2021

PSG reagoi pas humbjes shtëpiake kundër Monacos dhe sot nuk u përmbajt aspak përballë Dijon. Kampionët në fuqi triumfuan 0-4 kundër ekipit të Bersant Celinës, i cili e zhvilloi ndeshjen e plotë dhe u ndëshkua me karton të verdhë në pjesën e parë.

Moise Kean i dhuroi avantazhit ekipit të Pochettinos që në minutën e gjashtë. Pas gjysmë ore lojë u akordua penallti për PSG-në dhe Kylian Mbappe nuk gaboi nga pika e bardhë. Ylli francez realizoi një tjetër gol në minutën e 51-të.

Suksesi me “poker” u vulos nga portugezi Danilo. Fitorja e sotme e ka ngjitur PSG-në përkohësisht në vend të dytë me 57 pikë. Një pikë më shumë dhe një ndeshje më pak numëron Lille kryesuese. /abcnews.al