VIDEO/ Përplasje e frikshme kokë më kokë, sulmuesi meksikan humbet ndjenjat

schedule21:08 - 29 Nëntor, 2020

schedule 21:08 - 29 Nëntor, 2020

Pjesa e parë e Arsenal-Wolves është mbyllur me rezultatin 1-2 për skuadrën mike. Një episod i rëndë ndodhi në minutën e gjashtë të ndeshjes së Premier League.

Këndore për vendasit dhe përplasje e frikshme kokë më kokë mes Raul Jimenez të Wolves dhe David Luiz të Gunners. Goditja palos sulmuesin meksikan, i cili humbet ndjenjat.

Panik në fushën e blertë, teksa mjekët u detyruan të përdorin aparatin e oksigjeni. Ndeshja u ndërpre për disa minuta, teksa Jimenez u transportua menjëherë me barelë drejt spitalit. /abcnews.al