VIDEO/ Ndeshje plot spektakël, tre gola në Lazio-Club Brugge

schedule19:16 - 8 Dhjetor, 2020

schedule 19:16 - 8 Dhjetor, 2020

Lazios i duhet të fitojë me patjetër ndaj Club Brugge sot, teksa në “Olimpico” po zhvillohet një ndeshje shumë e bukur. Lazio e nisi me gol, me Correa, që tundi rrjetën, teksa Brugge barazoi pas tre minutash.

https://streamable.com/0l59fl

Ndërkohë në minutën e 27 është ylli i ekipit, Ciro Immobile, që shënon sërish për Lazion dhe rikthen skuadrën e tij në avantazh.

https://streamable.com/u8j0ut

Në stol janë dy shqiptarë, Marko Alia dhe Thomas Strakosha, ndërkohë Vedat Muriqi nuk është i disponueshëm për këtë ndeshje për shkak dëmtimi.

Ndërkohë Borussia Dortmund është surprizuar nga Zenit në Rusi, duke pësuar një gol në minutën e 16 nga Driussi. /abcnews.al