VIDEO/ Morata dhe VAR çlirojnë Juventusin, bie kalaja e Spezia

schedule22:13 - 2 Mars, 2021

schedule 22:13 - 2 Mars, 2021

Juventusi në avantazh pas 65 minutash lojë dhe ai që ndëshkon skuadrën e Spezia ishte spanjolli Alvaro Moratta, i cili ndëshkoi skuadrën e Ardian Ismajlit.

Sulmuesi e ccoi topin në rrjetë dhe anësori ngriti flamurin. Protesta të bardhezinjve dhe arbitri me ndihmën e VAR ndryshoi vendim, duke e konsideruar të rregullt golin e Moratta. /abcnews.al