VIDEO/ Lyon cinik dhe me fat, triumfon në transfertë dhe “kërcënon” PSG

schedule18:58 - 22 Nëntor, 2020

schedule 18:58 - 22 Nëntor, 2020

Lyon u mjaftua me një gol për t’u larguar me tre pikë nga fusha e Angers. Ekipi i Rudi Garcia triumfoi 0-1 dhe tani është ngjitur në vend të dytë të kampionatit francez.

20 pikë numërojnë Les Gones pas javës së 11-të, katër më pak se PSG i vendit të parë. Pjesa e parë nuk dhuroi gola, edhe pse u dominua nga ekipi vendas.

Angers vazhdoi të luante mirë edhe në fraksionin e dytë të ndeshjes, dominoi kundërshtarët, por golin e gjeti Lyon 12 minuta përpara fundit të takimit.

Tino Kadewere shfrytëzoi një asist të mbrojtësit Dubois dhe ia doli ta dërgonte topin në rrjetë, duke i dhuruar tre pikë tepër të rëndësishme skuadrës së tij. /abcnews.al