VIDEO/ Luhen finalet e La Liga, dy ekipet e Madridit e nisin më keq seç pritej

schedule18:17 - 22 Maj, 2021

schedule 18:17 - 22 Maj, 2021

Në Spanjë luhet java e fundit e La Liga dhe dy skuadrat e Madrid, Atletico dhe Real luajnë finale për titullin, por e kanë nisur në mënyrën më të keqe.

Atletico Madrid ka pësuar ndaj Real Valladolid, teksa Oscar Plano tundi rrjetën për klubin në pronësi të Ronaldo Fenomenit. Vendasve u duhet me patjetër fitorja për të qëndruar në La Liga.

GOLI I REAL VALLADOLID

Ndërkohë, Real Madrid luan ndaj Villarreal dhe këta të fundit kanë tundur rrjetën në minutën e 20 me Yeremi Pino. Me këto rezultate, Atletico shpallet kampion, por ka ende shumë lojë. /abcnews.al

https://streamable.com/9egvpe