VIDEO/ Liverpool i falet një autogoli, nis festa e kuqe në “Anfield”

schedule20:40 - 22 Nëntor, 2020

schedule 20:40 - 22 Nëntor, 2020

Një autogol zhbllokon takimin Liverpool-Leicester City dhe në “Anfield” ka nisur festa e kampionëve në fuqi të Premier League.

Minuta e 21-të, goditja këndi për “The Reds” dhe autogol me kokë i Jonny Evans. Mbrojtësi i “Dhelprave” gaboi portë dhe Liverpool në avantazh. Ekipi i Jurgen Klopp ka mungesa të shumta në duelin e sotëm.

 

Gjithsesi, kampionët kanë hedhur një hap të rëndësishëm drejt arritjes së tre pikëve, që do e ngjisnin në krye me 20 pikë, po aq sa ka edhe Tottenham. /abcnews.al