VIDEO | LeBron James në gjumë, Kawhi Leonard e turpëron me këtë lëvizje

schedule23:22 - 8 Mars, 2020

schedule 23:22 - 8 Mars, 2020

Po luhet takimi derbi në NBA mes LA Lakers dhe LA Clippers, me këta të fundit që e mbyllën pjesën e parë në avantazh 53-49. Shumë yje në parket, sfidë e luftuar dhe spektakël në Los Anxhelos, me tifozët e të dyja skuadrave që po shijojnë çdo sekondë.

Paul George dhe Kawhi Leonard po bëjnë një ndeshje të shkëlqyer deri më tani, ndërsa në krahun tjetër, LeBron James dhe Anthony Davies po mbajnë në garë Lakersin.

Episodi që po bën xhiron në internet, është një driblim e Leonard kundër LeBron James. Ky i fundit humbet përqendrimin në një moment dhe Leonard e lë mbrapa, duke shënuar më pas për 2. Tifozët e Clipper e shijuan çdo sekondë të këtij aksioni, pasi panë idhullin e tyre të turpërojë legjendën e NBA./abcnews.al