VIDEO/ Ky po që është talent, Foden shënon supergol për Cityn!

schedule21:41 - 22 Qershor, 2020

schedule 21:41 - 22 Qershor, 2020

Manchester City po udhëheq me rezultatin 1-0 përballë Burnley, sfidë ku Guardiola i ka besuar titullarë futbollistëve që nuk kanë luajtur shumë këtë sezon. Titulli duket larg dhe si pasojë, strategu spanjoll ka aktivizuar ekipin B, mes tyre dhe Phil Foden.

Ishte pikërisht mesfushori i talentuar anglez ai që shënoi golin e parë të sfidës, në minutën e 22-të të takimit. Pasi merr një pasim nga David Silva, Foden gjuan fort me të majtën nga jashtë zone, duke shënuar një supergol!/abcnews.al

Premier League, java 30

Man. City – Burnley  1-0
Foden 22’