VIDEO | Humbja e dytë për Partizanin në Turqi, e mposht dhe Honved

16:59 | 15/01/202016:590

Është mbyllur takimi miqësor mes Honved dhe Partizanit, me “Demat e Kuq” që janë mposhtur me rezultatin 2-0. Një gol i Lanzafame në minutën e 36-të kaloi hungarezët e Honved në avantazh. Lanzafame shënoi një gol shumë të bukur me anë të një goditje dënimi.

Në minutën e 62-të, lojtarët e Honved do të shënonin sërish, për të dyfishuar avantazhin dhe për të siguruar fitoren. Të besuarit e Sormanit duket se janë ende në fazë tranzicioni dhe po përshtaten me idetë e reja të strategut italian.

Kjo sfidë, i ka shërbyer Sormanit dhe “Demave të Kuq” të mësohen edhe më shumë me idetë e reja dhe ato çka kërkon trajneri, por rezultati dhe golat kanë munguar./abcnews.al