VIDEO/ Hidhet në erë pallati 6-katësh në Durrës

schedule13:15 - 22 Maj, 2020

schedule 13:15 - 22 Maj, 2020

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka shembur sot me shpërthim të kontrolluar një tjetër pallat në Durrës.

IKMT njoftoi se godina do të rrëzohej ditën e sotme në orën 13.00.

Pallati gjashtë katësh nr 10/62 ne lagjen 7 te Durrësit, , rezultoi i dëmtuar rëndë nga tërmeti i nëntorit.

Për prishjen e pallatit  u hapën në strukturën e godinës 350 furnella, dhe u përdor 8.5 kilogram lëndë eksplozive c4.

Njoftimi:

IKMT do te prishe sot ne oren 13.00 nje tjeter pallat me shperthim te kontrolluar

Pallati nr 10/62 ne lagjen 7 te Durresit, 6 kate i larte, rezultoi i demtuar rende nga termeti i nentorit

IKMT: Per prishjen e objektit jane hapur ne trupin e tij 350 furnella (vrima) dhe so te perdoret 8.5 kilograme lende ekszplozive c4.  /abcnews.al/