VIDEO/ Haaland po mëson spanjisht, gjatë përplasjes së djeshme flet gjuhën spanjolle

schedule16:44 - 9 Janar, 2022

schedule 16:44 - 9 Janar, 2022

Erling Haaland u zemërua me yllin e Eintracht Frankfurt, Rafael Santos Borre në fazat mbyllëse të fitores 3-2 të Borussia Dortmund dje.

Dhe vëzhguesit me sy shqiponjë nuk mund të mos vinin re se ai po bërtiste në spanjisht.

Norvegjezi është lidhur shumë me një kalim verës te Real Madrid.

Pra, kur Haaland qartësisht i inatosur filloi të bërtiste ‘Que pasa?’, që do të thotë ‘çfarë po ke?’.

Borre e kishte tërbuar atë duke i marrë TRE goditje teksa ai e mbante topin nga flamuri i këndit.

Haaland kishte shfaqur tashmë shenja acarimi gjatë përplasjes së ashpër./ h.ll/abcnews.al