VIDEO/ Gol fantastik dhe festë unike, mbrojtësi belg i mahnit të gjithë

schedule13:57 - 22 Shkurt, 2021

schedule 13:57 - 22 Shkurt, 2021

Golat e bukur dhe festime e veçanta nuk mungojnë në futboll. Genk humbi 1-2 në fushën e vet përballë Beerschot VA, ndeshje e vlefshme për javën e 28-të të Jupiler League, elita e futbollit belg.

Sfida u zhbllokua falë një eurogoli në minutën e 65-të. Mbrojtësi i skuadrës mike, Jan Van den Bergh tundi rrjetën falë një “predhe” nga larg.

Sallakja e 26-vjeçarit përfundoi në trekëndësh, gol i hapi rrugë fitores së Beerschot. I veçantë edhe uni edhe festimi i Van den Berg, i cili krijoi ilaritet te shokët e skuadrës. /abcnews.al