VIDEO | Gnabry shënon sërish, Gjermani-Argjentinë mbyllet në paqe

23:21 | 09/10/201923:210

Takimi miqësor mes Gjermanisë dhe Argjentinës është mbyllur i barabartë 2-2. Kjo sfidë u luajt në “Signal Iduna Park”, Dortmund, dhe tifozët e pranishëm shijuan një spektakël të jashtëzakonshëm.

Gjermania do të kalonte e para në avantazh. Lojtari më në formë i momentit në Europë, Serge Gnabry, ishte ai që hapi serinë e golave, në minutën e 16-të. Gjashtë minuta më vonë, talenti Havertz do të dyfishonte për të besuarit e Joachin Low.

Në pjesën e dytë, Argjentina do të zgjohej dhe do të reagonte. Ishte Alario ai që shkurtoi diferencat, në minutën e 66-të, ndërsa Ocampos në të 85-ën vendosi rezultatin final të sfidës në 2-2./abcnews.al

Miqësore, Signal Iduna Park

Gjermani – Argjentinë  2-2
Gnabry 16’, Havertz 22’ / Alario 66’, Ocampos 85’

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono