VIDEO | Festë bavareze në Londër, Chelsea turpërohet nga Bayerni

23:08 | 25/02/202023:080

Bayern Munchen ka turpëruar një tjetër klub londinez këtë sezon në Champions League. Pasi mposhti Tottenhamin me rezultatin 2-7, kampionët e Gjermanisë kanë mposhtur dhe Chelsean me rezultatin e thellë 0-3, por me rastet që kishin, rezultati mund të ishte më i thellë.

Serge Gnabry vazhdon të impresionojë këtë sezon dhe në 30 ndeshje në total, ka shënuar 17 gola dhe ka dhuruar 10 asiste. Ylli i Bayern shënoi dy gola në tre minuta lojë, për të shokuar Chelsean dhe për të hapur rrugën e suksesit për bavarezët.

VIDEO | Londra është e Gnabryt, ylli i Bayern ndëshkon dhe Chelsean

Robert Lewandowski shënoi golin e tretë pas një pasimi perfekt të Alphonso Davies. Sulmuesi polak arrin në 11 gola, duke lënë pas Haaland me 10. Në total, Lewandowski ka shënuar 64 gola në Champions League, duke barazuar rekordin e Karim Benzema.

Bayern kthehet kështu në Gjermani me një rezultat të shkëlqyer dhe duket me një këmbë në raundin tjetër, ndërsa Chelsea u turpërua në shtëpi. Në ndeshjen e kthimit, Blutë e Londrës nuk do të kenë shërbimet e Jorginho, që mori karton të verdhë, si dhe Marcos Alonso, që e mbylli sfidën para kohe pas një kartoni të kuq të dhënë nga VAR./abcnews.al

Champions League

Chelsea – Bayern Munchen  0-3
Gnabry 51′ 54′, Lewandowski 75′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono