VIDEO | Londra është e Gnabryt, ylli i Bayern ndëshkon dhe Chelsean

schedule22:12 - 25 Shkurt, 2020

schedule 22:12 - 25 Shkurt, 2020

Pasi i shënoi katër gola Tottenhamit në Londër në fazën e grupeve, Serge Gnabry ka ndëshkuar edhe Chelsean, pikërisht në Londër. Ylli i Bayern, në minutën e 51-të, ndërsa Blutë e Londrës, duke kaluar Bayernin në avantazh.

Pas një kombinimi të bukur me Robert Lewandowskin, sulmuesi anësor e sheh veten duke vrapuar drejt qendrës dhe pasi merr pasimin e kthimit nga bomberi polak, godet me të parën, duke ndëshkuar Caballeron dhe duke zhbllokuar shifrat e takimit.

Tre minuta më vonë, sulmuesi gjerman shënon dhe golin e dytë, duke bërë që ekipi i Chelsea të kapitullojë. Londra duket se i sjell fat ish-lojtarit të Arsenalit./abcnews.al

Champions League

Chelsea – Bayern Munchen  0-2
Gnabry 51′ 54′