VIDEO/ Fantastik shqiptarët, Rashani në Ligue 1 dhe Celina në Angli tundin rrjetat

schedule18:19 - 19 Mars, 2022

schedule 18:19 - 19 Mars, 2022

Elbasan Rashani është protagonist përsëri në Ligue 1, teksa ka gjetur rrugën e rrjetës me Clermont në përballjen me Lens, në ndeshjen e javës së 29-të të kampionatit.

Rashani gjeti golin në minutën e 9-të, ndërsa ky është goli i shtetë në Ligue 1 për futbollistin me orgjinë nga Vushtria. Ndërkohë, ka dhuruar edhe tre asistete gjatë këtij kampionati.

Lojtari tjetër i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina ka gjetur po ashtu rrugën e rrjetës në Premier League.

Celina realizon një gol të bukur ndaj skuadrës së Oxfordit, ndërsa lojtari shqiptar tundi rrjetën në minutën e 70-të për Ipswich.

Bersant Celina shënon në Angli, gol i bukur nga futbollisti kosovar, ndërkohë rezultati është 0 me 1 në të mirë të skuadrës së tij.

/f.a/abcnews.al