VIDEO/ E rrallë: Messi i kërkon fanellën, portieri i Elche e humbet fare

schedule18:14 - 25 Shkurt, 2021

schedule 18:14 - 25 Shkurt, 2021

Barcelona nuk është më e dikurshmja, por Leo Messi vazhdon të jetë i njëjti dhe të ndihmojë katalanasit më sa mundet. Mbrëmë skuadra e Koeman fitoi 3-0 ndaj Elche.

Leo shënoi 2 nga golat dhe dha një pasim shumë të bukur në golin e tretë. Edhe pse ishte “viktimë” e Messit, portieri i Elches, Edgar Badia i kërkoi Messit fanellën pas ndeshjes.

Kamerat kanë regjistruar momentin, që ka një të veçantë. Messi heq uniformën dhe ia jep Badias, ndërkohë që ky i fundit i emocionuar përqafon Leon dhe harron të heqë bluzën e tij dhe t’ia japë sulmuesit të Barçës.

Messi merr situatën në dorë dhe ia kërkon uniformën portierit, i cili kujtohet dhe shpejton t’i japë fanellën e tij Messit. Ndoshta ka menduar se Leo nuk e do fanellën e tij. Nuk mungoi e qeshura e Messit.  /abcnews.al