VIDEO | E rrallë, luftëtari i UFC imiton Joker-in!

schedule23:18 - 16 Nëntor, 2019

schedule 23:18 - 16 Nëntor, 2019

Sporti i Arteve Marciale, UFC, po rritet dita-ditës dhe vëmendja që po i kushtohet, është jashtëzakonisht e madhe. Kjo për shkak të një menaxhimi perfekt nga presidenti Dana White, si dhe yjet e shumtë, si Conor McGregor, Israel Adesanya, Khabib Nurmagomedov, Tyron Woodley, Jorge Masvidal dhe Nate Diaz.

Te gjithë këto personazhe kanë ndikuar në rritjen e jashtëzakonshme të UFC-së, sport që është shpërndarë në të gjithë botën. UFC e radhës do të zhvillohet në Rio, Brazil. Gjatë peshimeve të luftëtarëve, braziliani Markus Perez ka marrë vëmendjen më të madhe.

Ky i fundit vendosi të impresionojë ikonën e famshme të filmave hollivudianë, Joker. Video e tij u bë virale në internet, madje dhe vetë faqja zyrtare e UFC-së në Twitter e ka publikuar këtë moment, që ishte aq gazmor, aq dhe origjinal./abcnews.al