VIDEO/ Dy gola brenda gjysmë ore, “Ujqit” përkohësisht në krye të Premier

schedule21:37 - 30 Tetor, 2020

schedule 21:37 - 30 Tetor, 2020

Java e shtatë e Premier League ka nisur me sfidën Wolves-Crystal Palace. Vendasit e kanë filluar shumë mirë takimin, duke gjetur dy herë rrugën e rrjetës në gjysmëorëshin e parë.

Ait Nouri zhbllokoi përballjen në minutën e 18-të. 19-vjeçari francez shfrytëzoi një kros nga e djathta dhe dërgoi topin në rrjetë falë një goditje fluturimthi me të majtën.

 

Nëntë minuta më vonë erdhi edhe goli i qetësisë për “Ujqit”. Asist i Raul Jimenez dhe finalizim i portugezit Daniel Podence, i cili gjeti golin e parë sezonal në kampionat.

 

Fitorja e sotme e ngjit Wolves përkohësisht në krye me 13 pikë, po aq sa kanë edhe Everton e Liverpool (që kanë për të luajtur një ndeshje më shumë). /abcnews.al