VIDEO/ Chelsea mjaftohet vetëm me një gol ndaj Norwich, Pulisic super!

schedule23:06 - 14 Korrik, 2020

schedule 23:06 - 14 Korrik, 2020

Chelsea është mjaftuar me vetëm një gol në takimin kundër Norwich, skuadër që ka rënë nga Premier League. Golin e vetëm për Blutë e Londrës, e shënoi Olivier Giroud.

Sulmuesi francez, në minutën e 45+3’, përfitoi nga një asist perfekt i Pulisic, për të shënuar golin e vetëm dhe të fitores. Ky gol i francezit, çoi Chelsean në kuotën e 63 pikëve, në vend të tretë.


Leicester dhe Manchester United ndajnë vendin e katërt dhe të pestë me 59 pikë, ndërsa Wolves në vend të gjashtë vijnë me kuotën e 55 pikëve../abcnews.al