VIDEO/ Beiruti nuk gjen qetësi nga flakët, shpërthen tjetër zjarr pranë portit

schedule14:14 - 15 Shtator, 2020

schedule 14:14 - 15 Shtator, 2020

Një zjarr shpërtheu në një qendër tregtare në ndërtim në Bejrut, duke shënuar zjarrin e tretë brenda një jave në një qytet që ende “dridhet” nga shpërthim shkatërrues gushtit.

Zjarrfikësit shuan flakët menjëherë, ndërsa u dëmtua një cep i çatisë me rrjetë të “Beirut Souks”.

Nuk ka raportime për lëndime dhe shkaku i zjarrit nuk dihet ende.

Ndërtesa është projektuar nga praktika e arkitektes së njohur të ndjerë britaniko-irakiene Zaha Hadid.

Javën e kaluar, dy zjarre në port shkaktuan alarm dhe sollën zemërim tek qytetarët, të cilët kanë akuzuar elitën qeverisëse për korrupsion, neglizhencë dhe keqmenaxhim. g.v/abcnews.al