VIDEO/ Arnautovic e kapin “mallkimet” e shqiptarëve, çfarë rastesh ka humbur

schedule18:59 - 21 Qershor, 2021

schedule 18:59 - 21 Qershor, 2021

Austria po përballet me Ukrainën dhe është në epërsi pas 45 minutash, ndërkohë që nga fillimi e ka nisur ndeshjen edhe sulmuesi Marko Arnautovic.

Lojtari me origjinë serbe, i cili mungoi kundër Holandës për shkak të ofendimeve nga familja ndaj Ezgjan Alioskit, ka pasur dy raste të mira për gola.

“Të q… nënën tënde shqiptare”, që Arnautovic i tha Alioskit, sa duket ka çuar vetëm mallkime nga shqiptarët.

Nëse shikoni çfarë ka humbur me Kroacinë, me siguri do të mendoni se sulmuesin e Austrisë e kanë zënë mallkimet e shqiptarëve. /abcnews.al