Vetëm 15 raste të reja me COVID, asnjë viktimë në Kosovë në 24 orët e fundit

schedule15:01 - 16 Tetor, 2021

schedule 15:01 - 16 Tetor, 2021

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shënuar vetëm 15 raste të reja me COVID-19 dhe për fat të mirë asnjë viktimë. 56 pacientë janë shëruar. Aktualisht në Kosovë janë 745 raste aktive.

16 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.726 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.497.408 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 666.265 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 2.579 testime, 15 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes
ℹ Sot janë shëruar 56 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.812.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 745.
/ Abcnews.al