“Vë bast se Mbappe do të qëndrojë te PSG”

schedule14:17 - 22 Janar, 2022

schedule 14:17 - 22 Janar, 2022

Mbappe ende nuk ka komentuar për të ardhmen e tij, megjithëse shumë tashmë e shohin atë jashtë PSG-së për të nënshkruar me Real Madridin këtë verë.

Edhe pse jo të gjithë mendojnë kështu. Në fakt, një ish-lojtar i Los Blancos po vë bast për vazhdimësinë e Mbappe-së në PSG dhe jo për të shkuar në Bernabeu.

Ish-lojtari i Real Madridit, Geremi i cili foli në Express Sport për situatën e Mbappe-së dhe nënshkrimin e tij të mundshëm për Real Madridin.

“Mendimi im personal është se, për mua, nuk mendoj se është e mundur. Më kujtohet Mbappe në fillim duke thënë “dëshira ime është të luaj me futbollistin më të madh në botë”. Tani, kur shikoni Paris Saint- Skuadra e Germainit, është ai atje! Nuk mendoj se do të lëvizë kur të ketë në krah të gjithë lojtarët më të mirë në botë”, tha Geremi, marrë nga Mundo Deportivo.

Ish- lojtari i Real Madridit e ka të qartë se “kur shkon nga një klub në tjetrin është si të nisësh një sfidë tjetër.

“Ai tashmë është krijuar, është një nga lojtarët më të mirë në Paris Saint-Germain. Kështu që unë mendoj se ai ka filluar të bëhet një nga drejtues në dhomat e zhveshjes, një nga lojtarët më të mirë në dhomat e zhveshjes”, tha kamerunazi, për të shtuar se “do të doja që ai të shkonte në Real Madrid sepse kam luajtur për Real Madridin. Por, si lojtar, kur shikoj se si do të mendonte, nuk mendoj se është e mundur. Mendoj se ai do të qëndrojë në Paris Saint-Germain”. /abcnews.al/