Vazhdon protesta e studentëve të Shkodrës

schedule15:24 - 5 Shkurt, 2019

schedule 15:24 - 5 Shkurt, 2019

Në Universitetin e Shkodrës vazhdon të mos zhvillohet mësim në tre fakultete. Protesta e studentëve sot u organizua në Fakultetin e Infermierisë, por pezullim pati edhe tek Juridiku dhe tek Fakulteti i Ekonomikut.

Debatet mes studentëve protestues dhe Rektorit Adem Bekteshi u spostuan nga rektorati, tek Fakulteti i Shkencave të Edukimit. Ngujimi i një grupi studentësh pas valës së protestave ka bërë që prej dy muajsh mësimi të jetë i pezulluar. Orët e pakta që po zhvillohen në fakultete të caktuara dhe zvarritja e zgjidhjes po rrezikon këtë vit akademik./abcnews.al