Ushtria ngre çadrat për familjet e dëmtuara nga tërmeti

schedule11:34 - 14 Gusht, 2018

schedule 11:34 - 14 Gusht, 2018

Në Burrel Forcat e Armatosura kanë montuar çadra për 8 familje, shtëpitë e të cilave u kthyen në të pabanueshme, nga tërmeti i 11 Gushtit. Këto familje kishin qëndruar jashtë prej ditësh.
Derjani dhe Macukulli i Bashkisë së Matit, janë zonat më të prekura nga tërmeti. Banorët kanë raportuar për mbi 200 shtëpi të dëmtuara.
Grupet e emergjencave civile po vijojnë punën në terren, për verifikimin e vlerësimin e dëmeve./abcnews.al