Ulje e ndjeshme e temperaturave, si pritet të jetë moti sot

schedule07:46 - 15 Janar, 2020

schedule 07:46 - 15 Janar, 2020

Sipas Meteoalb: Kushtet e qëndrueshme dhe moti i kthjellët mbetet prezente në vend, ku gjatë paradites vranësiart e lehta do të jenë të spostuara në zonat malore. Por gjatë pjesës së dytë të ditës vranësirat kalimtare do të shfaqen edhe në zonën e ulët të Shqipërisë.

Temeperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -2 në 15 gradë celsicus.

Era do të fryjë lehtë në tokë dhe mesatare në det, me shpejëtsi 35-40 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor, duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë. /abcnews.al