Ulet numri i viktimave dhe rasteve të reja nga koronavirusi në Itali

schedule18:19 - 22 Janar, 2021

schedule 18:19 - 22 Janar, 2021

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 13633 raste të reja me koronavirus nga 264728 teste që u bënë, ndërsa dje shin 14078 të infektuar nga 267567 tamponë.

Lexo edhe: Studimi mbi rastet e COVID-19 në Itali: Bie mesatarja, por disa rajone janë kritike

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 472 vdekje, ndërsa dje ishin 521. Nga fillimi i pandemisë në Itali janë shënuar 84674 viktima. Shkalla e pozitivitetit është e qëndrueshme, 5.1%, të enjten ishte 5.2%.

2390 pacientë po trajtohen në kujdesin intensiv./ db/Abcnews.al