“Udhëtari i kohës” paralajmëron se avioni do të zhduket ndërsa fluturon mbi “Trekëndëshin e Bermudës” në ditën e Vitit të Ri

schedule09:55 - 2 Nëntor, 2022

schedule 09:55 - 2 Nëntor, 2022

Një person i vetëshpallur “udhëtar i kohës” ka paralajmëruar në mënyrë të çuditshme se një avion pasagjerësh do të zhduket në ditën e Vitit të Ri.

Përdoruesi i TikTok, Eno Alaric vazhdimisht ndan pretendime të pakëndshme në faqen e tij dhe tani ka pohuar se një avion së shpejti do të zhduket gjatë fluturimit mbi Trekëndëshin e Bermudës.

Krijuesi, i cili poston me emrin e përdoruesit @radianttimetraveller, çuditërisht pretendon se ka njohuri për të ardhmen, duke besuar se është një “udhëtar në kohë nga 2671”.

Në klipin e tij të fundit, ai ka ndarë paralajmërime më të çuditshme.

Njëri lexon: “1 janar 2023: Një aeroplan pasagjerësh zhduket ndërsa fluturonte mbi trekëndëshin e Bermudës”.

Është pohuar se disa avionë janë zhdukur ndërsa fluturonin mbi zonë, shkruan The Sun. 

Alaric, i cili ka më shumë se 26,000 ndjekës, gjithashtu pretendon se teleskopi James Webb do të “zbulojë një version të pasqyruar të Tokës” më 30 nëntor të këtij viti.

Ata gjithashtu besojnë se një “mega-tsunami” do të godasë Kaliforninë më 15 maj 2023.

Pretendimet vijnë pasi një person tjetër që pretendon se është nga e ardhmja zbuloi ditën e saktë kur një qytet i madh evropian do të “shkatërrohet nga një meteor”.

Një përdorues i TikTok, i cili quhet Time Voyager, pretendon se di fatin shkatërrues të disa vendeve në një seri të re videosh alarmante, dhe e para është shumë shpejt.

Ai ka paralajmëruar botën për ngjarje të mundshme në të ardhmen, dhe  pretendon se  Amsterdami  do të jetë qyteti i parë që do të përballet  me një katastrofë.

Videoja e çuditshme pretendon: “Vëmendje! Po, unë jam një udhëtar i vërtetë në kohë, këto janë dy ngjarje të mëdha që do të vijnë në  Holandë.

“4 janar 2023: Zbulohet një bunker që ka sekrete nga qytetërimet e lashta.

“28 Prill 2023: Amsterdami goditet nga një meteor, duke shkatërruar pjesën më të madhe të qytetit.”

I ashtuquajturi udhëtar në kohë, i cili ka më shumë se 300 mijë ndjekës, pohon gjithashtu se  Australia  mund të përballet me bllokime “më serioze se Covid” për shkak të një epidemie të ndryshimeve klimatike.

/Abcnews.al/