U kapen me drogë në makinë, arrestohen tre të rinj në Fier, procedohen penalisht 5 të tjerë

schedule09:56 - 22 Gusht, 2020

schedule 09:56 - 22 Gusht, 2020

Policia e Fierit ka vënë në pranga tre persona dhe ka proceduar penalisht 5 të tjerë të akuzuar për shpërndarje narkotikësh.

Sipas informacioneve mësohet se të arrestuarit janë  I.A., 20 vjeç, banues në Lushnjë, K. B., 29 vjeç, banues në Roskovec dhe D. V., 19 vjeç, banues në Mallakastër, të cilëve gjatë kontrollit të kryer në automjet ju gjetën doza me lëndë narkotike canabis sativa, gati për shitje.

Njoftimi i plotë:

Vijojnë goditjet e njëpasnjëshme ndaj veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza të vogla.

Policia godet 3 raste të shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza.

Arrestohen në flagrancë 3 shtetas, procedohen penalisht 5 të tjerë.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, shërbimet e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjitha akset rrugore të qarkut Fier, për personat që qarkullojnë me automjete që dyshohet se shpërndajnë lëndë narkotike në doza të vogla.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier, arrestuan në flagrancë shtetasit:

I.A., 20 vjeç, banues në Lushnjë.

K.B., 29 vjeç, banues në Roskovec.

D.V., 19 vjeç, banues në Mallakastër.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi gjatë kontrollit nga policia në automjetet që këta udhëtonin, ju gjetën doza me lëndë narkotike canabis sativa, gati për shitje.

Si edhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë ndaj 5 shtetasve të tjerë A. B. 35 vjeç; R. B., 20 vjeç; G. B., 22 vjeç; F. Sh., 20 vjeç dhe O. Sh., 30 vjeç, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale 3 automjete dhe lënda narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Nxitja për përdorimin e drogës”./abcnews.al