Tsipras pranon humbjen, uron nga telefoni Mitsotakis

schedule21:15 - 7 Korrik, 2019

schedule 21:15 - 7 Korrik, 2019

Alexis Tsipras pranuar humbjen përballë kundërshtarit të tij Kyriakos Mitsotakis, të cilin e marrë në telefon dhe e uruar për fitoren. Në një status të gjatë në profilin e tij në rrjetet sociale, Tsipras ka përshëndetur për herë të fundit si Kryeministër në detyrë qytetarët grek duke thënë se respekton vendimin që ata kanë marrë.

“Respektoj vendimin e popullit. Kontaktova Mitsotakis dhe e përgëzovë për fitoren e tij. Në demokraci ndryshimi i qeverisjes është thelbësore. Nuk do të bëjë atë që kanë bërë kundërshtarët e mi, por do të respektoj vullnetin e popullit”, shkruan Tsipras.