Transferohen drejtorët e Policisë së Fierit e Vlorës

20:18 | 09/03/201920:180

Drejtori i policisë së Fierit, Albert Nushi, largohet nga detyra dhe transferohet në Tiranë. Mësohet se Nushi që kishte dy vjet në krye të Policisë së Fierit është komanduar nëndrejtor për Rendin e Policisë në Elbasan.

Në vend të tij është emëruar Andon Marko, që mbante postin e zëvendësdrejtorit të policisë së qarkut Fier.

Një ditë më parë edhe drejtori i Policisë së Vlorës u transferua në Tiranë, në Akademinë e Sigurisë. Në vend të tij është emëruar Artion Duka, që mbante detyrën e drejtorit të Policisë Berat./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono