Toni zbuloi sekretin e jetëgjatësisë së futbollit

schedule21:35 - 28 Janar, 2023

schedule 21:35 - 28 Janar, 2023

Sulmuesi i famshëm italian Luca Toni, i cili u bë kampion bote në vitin 2006 si pjesë e kombëtares italiane, zbuloi formulën e jetëgjatësisë së futbollit. Ai vetë luajti deri në moshën 38-vjeçare dhe në sezonin e fundit u bë golashënuesi më i mirë i kampionatit italian.

“Sekreti i një karriere të gjatë? Është e thjeshtë. Ai zemërim që të bën të japësh maksimumin kur të thonë se po plakesh, se është koha që ti të mbyllësh karrierën. Këta kritikë bëhen benzinë ​​për këmbët tuaja dhe adrenalinë për trupin tuaj, tha ai për agjensinë e lajmeve italiane ITASportPress. /G.D abcnews.al/