Teuta ndërpret kontratën me sulmuesin francez

schedule11:20 - 20 Janar, 2022

schedule 11:20 - 20 Janar, 2022

Teuta ka ndërprerë kontratën me sulmuesin francez, Kevin Koubemba, i cili u ofrua gjatë merkatos së verës.

Sulmuesi ka arritur të shënojë vetëm 2 gola nga aktivizimi i tij në Abissnet Superiore, teksa ka luajtur në 16 ndeshje dhe vetëm 6 prej tyre titullarë.

Koubemba nuk arriti të linte gjurmë të kampionet e shqipërisë, teksa pretendimet e drejtuesve ishin shumë të mëdha, për këtë arsye është vendosur edhe largimi i ish-sulmuesit te Lille nga durrsakët. /f.a/abvcnews.al