Tërmeti “zgjon” Greqinë në mesnatë

schedule23:42 - 28 Dhjetor, 2021

schedule 23:42 - 28 Dhjetor, 2021

Një lëkundje sizmike me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter ka ndodhur në orën 23:58 në Selanik duke shkaktuar shqetësim te banorët.

Epiqendra ishte 15 kilometra në lindje të Selanikut dhe thellësia u vlerësua 6.5 kilometra.

Magnituda ishte e vogël duke mos shkaktuar dëme materiale të mëdha./ Abcnews.al