Tërmet në Napoli, sa ishte magnituda

schedule08:18 - 27 Shtator, 2023

schedule 08:18 - 27 Shtator, 2023

Një seri tërmetesh janë regjistruar në zonën e Campi Flegrei, pranë Napolit. Goditja më e fortë ishte me magnitudë 4.2, e regjistruar në orën 3.35 të mëngjesit, ndërsa lëkundjet janë ndjerë në të gjithë Napolin.

Tërmeti kishte një thellësi rreth 3 km.

Ndërkohë, raportohet se nga tërmeti nuk ka pasur dëme në njerëz dhe dëme materiale.

/abcnews.al