Tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.3 godet Kilin

schedule20:09 - 30 Mars, 2023

schedule 20:09 - 30 Mars, 2023

Një tërmet me magnitudë 6.3 goditi brigjet e rajonit Maule në Kilin verior të enjten, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).

Epiqendra e tërmetit ndodhet 94 kilometra në jugperëndim të qytetit dhe thellësia fokale llogaritet në 12 kilometra.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të rënda materiale. /abcnews.al