Tërbohet “demi”, Lautaro përmbys Cremonesen

schedule19:52 - 28 Janar, 2023

schedule 19:52 - 28 Janar, 2023

Interi ka fituar me përmbysje 1-2 në transfertë ndaj vendit të fudit Cromonese.

Ndeshja nuk ishte aq e lehtë sa u mendua teksa vendasit befasuan që në minutën e 11′ me Okereke i cili realizoi një supergol.

Por Martinez ishte heroi i Interit duke realizuar dopietë në minutat 21′ dhe 65′.

Kjo fitore e ngjit përkohësisht Interin në vendin e parë, ndërsa ndeshjen e radhës ata luajnë derbin me Milanin. /G.D abcnews.al/